Webmaster

İsim Tecsil’den Domain Nasıl Satın Alınır?

İsim Tecsil’den Domain Nasıl Satın Alınır?

İsim tescil’den domain nasıl alınır: İlk önce www.isimtescil.net‘e girip sağ üst taraftan üyel ol butonuna tıklayarak hesap oluşturuyorsunuz. Hesabınız varsa üye girişi yaparak giriş yapıyorsunuz.

isim tescil domain nasıl alınır

Üyelik oluşturmak için öncelikle size 2 üyelik tipi bulunmaktadır. Kendinize göre üyelik tipinizi seçerek diğer işlemleride doğru şekilde doldurarak üyeliğinizi oluşturun.

isim tescil domain nasıl alınır

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra ana sayfaya gelip, kırmızı oktaki gösterilen yere almak istediğiniz domaini yazın. (Not: Sonuna .com veya domainismicom eklemeyin. Yanlış domain kayıt edebilirsiniz) Daha sonrasında yeşil okla gösterilen yerden ise uzantınızı seçebilirsiniz. Daha sonrasında sorgula butonuna basarak domaininizin başkası tarafından alınıp alınmadığını görebilirsiniz.

isim tescil domain nasıl alınır

Domain sorgulaması 1 dakika içerisinde bittikten sonra. Sonuçlar ekranından önünüze domain ve uzantıları sıralanacaktır. Burada kırmızı ok ile gösterilen yerde dolu yazıyor ise o domaini maalesef ki alamıyorsunuz. Müsait yazıyor ise görselde gözüktüğü gibi, mor oktaki yere tıklayıp yeşil tik olduktan sonra. Sepete ekle diyerek domain satın alımınıza devam edin.

isim tescil domain nasıl alınır

Mavi okla gösterilen yerden domaininizi kaç yıl alacağınızı seçebilirsiniz. Bir domaini en fazla 10 yıl seçebilirsiniz.  Daha sonrasında kırmızı ok ile belirtilen işleme devam düğmesine tıklayıp satın alma işlemimize devam edelim.

isim tescil domain nasıl alınır

Karşınıza gelen ekrandan fatura adresinizi doldurarak işleme devam edebilirsiniz. Korkmayın adresinizi verdiğinizde size faturayı isterseniz vermiş olduğunuz adrese kargoluyorlar. isim tescil domain nasıl alınır

Geldik ödeme kısmına. Buradaki panelden sırasıyla devam edelim. Yeşil okla gösterilen yere isim tescilin belirlemiş olduğu kupon kodunu kullanarak, indirim uygulayabiliyorsunuz. Pembe oklar ile belirtelen kısımlardan ödeme tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Mor ok ile kart markanızı seçebilir, mavi oklada ödemenin tek çekim mi yoksa taksit mi olabildiğini seçebilirsiniz. Bu işlemleride yaptıktan sonra kırmızı ok ile gösterilen devam et butonuna tıklayıp işlemimize devam edelim.

isim tescil domain nasıl alınır

Geldik ödeme noktasına. Bu alanda ise kredi kartı bilgilerinizi doldurup ödemeyi yaptığınız yerdir. Mavi ok ile gösterilen yerleri eksiksiz doldurduktan sonra kırmızı ok ile ödeme yap butonuna tıklayın. Karşınıza 3d security ödeme sistemi olan mesaj ile onay sistemi gelecek. Telefonunuza gelecek kodu ekrandaki alana girerek domaini satın alma işlemini sonlandırıyorsunuz.

isim tescil domain nasıl alınır

Anasayfaya gelerek sağ üstteki kontrol paneli butonunun üstüne gelin. Daha sonrasında yeşil ok ile gösterilen domain yönetimi kısmına tıkladıktan sonra. Satın aldığınız tüm domainleri görüntüleyebilirsiniz.

isim tescil domain nasıl alınır

İsim tescil sitesinden yukarıdaki anlattığım şekilde domain satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Etiketler

Ercan Kızılkoca

Merhabalar,Ben Ercan Kızılkoca. Genel blog web sitem içerisinde sizler için faydalı içerikler paylaşıp. Sizlere bildiğim konular hakkında bilgiler aktarmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu