SEOWebmaster

En İyi SEO Ajansları ve Siteleri

Merhabalar, bu içeriğimde sizlere en iyi seo ajansları ve en iyi seo siteleri hakkında bilgiler vereceğim.

NOT: Listedeki sitelerin bazıları kurumsal firma, bazıları şahıs firması ve bazıları ise sadece seo hakkında bilgi veren blog siteleridir.

Sektörde zaten bilindik bazı seo firmaları ve blogları listemizde yer alacaktır. Bunların dışında benimde beğendiğim bazı seo siteleri ve seo blog sitelerini listede sizlerle paylaşacağım.

En İyi SEO Ajansları

Bu liste içerisinde kurumsal ve şahıs firmaları olacaktır. Bu sitelerden hem seo hakkında bilgi alabilirsiniz hem de seo hizmeti satın alabilirsiniz.

en iyi seo ajansları

Webtures

Sektördeki bir çok kişinin bildiği ve yakından takip ettiği webtures seo firması. Referansları ile oldukça göz dolduran bir seo şirketidir.

Kurucusu Kaan Gülten ‘dir. Webtures 2011 Mart ayında kurulmuştur. İlk olarak insanlar seoyu tam anlamıyla seohocasi.com ile tanımıştır (Bir çok kişi).

Yukarıdaki seo hocası siteside webtures’in bir projesidir. Hatta bildiğim kadarı ile girisimcikafasi.com (Girişimci Kafası)’da webtures projesidir.

Webtures’in çalışma prensibi söylenenlere göre sadece o sektördeki 1 firma ile çalışmalarıymış. Örneğin market sektöründe migros ile çalışıyorlarsa. O sektörde başka bir firma ile çalışmıyorlar, yani Carrefour gelip sizinle çalışmak istiyorum diye söyleyince kabul etmiyorlarmış.

Kendilerini arıyarakta bu bilgileri edinebilirsiniz, çalışma prensipleri olarak. Fiyat olarak webtures firmasının sektöre göre fiyatta değişiklik yapmaktadır.(Olması gereken de budur. Bazı, seo şirketiyim diye geçinenler sadece backlink verip biz seo yapıyoruz diyorlar. Ve bu fiyatlar genellikle 50₺ 100₺ olmaktadır, kalitelerini siz hesap edin 🙂 )

Webtures’in kurucusu Kaan Gülten’in çıkarmış olduğu seo kitaplarınıda. Satın alarak seoyu daha detaylı öğrenebilirsiniz. Kitapları D&R gibi markalardan bulabilirsiniz, yada webtures’i arayıp kitap satın alabilirsiniz.

en iyi seo ajansları

CRM Medya

CRM Medya hakkında pek fazla bilgim yoktur. Fakat seo ve sem sektöründe gerçekten de şirket ünvanını taşıyan gerçek kuruluşlardan birisidir. CRM Medya kurucusu Ramazan Becer ile bir seo etkinliğinde tanışmıştık.

Anlattıkları ve öğrettikleri gerçekten çok iyi bilgilerdi. CRM Medya’nın fiyat ve çalışma prensibi hakkında maalesef ki hiç bilgim yoktur.

Ama sektördeki tanınan seo şirketlerinden birisidir. Hakkında bugüne kadar hiç şikayet görmedim (Şikayet var’da bildiğim kadarı ile şikayetleri yoktur.)

Google’a seo yazdığınızda ilk sayfada her zaman denk geleceğiniz sitelerden birisidir CRM Medya. Kendilerini telefon ile arayıp bilgiler alabilirsiniz.

en iyi seo ajansları

ZEO

Zeo alışılmışın dışında bir seo ajansıdır. Kendileri global’da en etkin olan seo ajanslarından birisidir. Domainleri alışılmışın dışında .com değildir .org’dur.

Kendi sitelerinde videolu olarak seo hakkında bilgiler vermektedirler. Zeo’nun kurucusu Yiğit Konur tarafından da çekilmiş videolara denk gelebilirsiniz.

Ofisleri kadıköydedir. 1 – 2 kere kadıköyü gezerken denk gelmiştim. Oldukça güzel bir dış cepheye ve mekana sahipler 🙂

Fiyatlandırma ve hizmet için zeo ajansını arayıp bilgiler alabilirsiniz.

 

En İyi SEO Blog Siteleri

Bu liste içerisinde sadece seo için bilgi veren blog siteleri yer almaktadır. Yine bazı blog sahipleri seo hakkında hizmeti ücretli olarak vermektedir.

en iyi seo siteleri

Ayhan Karaman

Ayhan Karaman son 2 yılın seo sektöründe zirve yapan ismidir. Normalde ayhan karaman seo hizmeti vermektedir, fakat sitesi genel olarak blog kısmına hitap ettiği için blog siteleri kısmına eklemek istedim.

Yoksa yukarıdaki listede en başlarda olması gerekirdi. Seo kısmında gerçekten insanlara çok faydalı bilgiler paylaşmaktadır sitesinde.

Bunun dışında ayhan karaman’ın seo eğitimleride mevcuttur. Bu eğitimleri incelemek için ve satın almak için buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatlar alacağınız bilgilere göre çok çok iyidir.

Ayhan Karaman’ında referansları oldukça güçlüdür. Bildiğim kadarı ile  ebebek, netgsm, türk hava yolları ve daha bir çok bilindik şirketler ile çalışmaktadır. (Bildiğim kadarıyla 🙂 )

Fiyat ve hizmet konusunda ayhan karaman’ı arayıp detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz. Sitesine girip direkt whatsapp’tan bile bilgi alabilirsiniz.

en iyi seo siteleri

WP Mavi

WordPress ile ilgilenen tüm herkes wp mavi sitesine denk gelmiştir. WP Mavi kurucusu burak orhan gerçekten wordpress sektöründe ve seo sektöründe oldukça iyi birisidir.

Kendi sitesinde seo, blog ipuçları, wordpress temalar ve wordpress eklentileri hakkında oldukça kaliteli içerikler paylaşmaktadır.

Bir içeriğine girdiğiniz zaman o siteden çıkmanız oldukça zorlaşıyor. Yaptığı iç linklemeler ile size aynı anda onlarca yeni sekme açtırabilir.

Sitede her ne kadar son 1 yılda içerik girilmiyorsa, yinede çok değerli bilgiler paylaşılmıştır. Kesinlikle incelemenizi tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıylr burak orhan yani wp mavi kurucusuda seo hizmeti vermektedir. WP Mavi sitesinden detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

en iyi seo siteleri

Seo Hocası

Geldik sektörün en bilindik seo bloguna. Sektörde seo hocasını duymayan yoktur denebilecek kadar az insan vardır. Onlarda sektöre yeni başlayanlardır ki zamanı geline seo hocası ile ister istemez tanışacaklardır :).

Seo hocası listenin başındaki webtures seo firmasının bir projesidir. Seo hocasında onlarca seo araçlarını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Blog kısmında ise yüzlerce seo içeriği ile kendinize çok şeyler katabilirsiniz. Seo hocasının en popüler kısmı soru cevap ile kafanızdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Seonun tam anlamıyla başlangıcını öğrenmek isteyenler seo hocası sitesini ziyaret edebilirler.

en iyi seo siteleri

Arama Motoru

Benimde stajyerlik zamanımda çalıştığım bir sitedir aramamotoru.com. Kurucusu Hasan Yaşar dır. Arama motorunun amacı seo ve sem hakkında blog içerikleri üretmektir.

Seonun en ince ayrıntılarını arama motoru sitesinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Hasan yaşarında seo eğitimi mevcuttur, bu eğitimlere katılarak seo konusunda ve sem konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Seo eğitim sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Arama motoru sitesinde her gün en az 1 adet en fazla 2 adet içerik paylaşılmaktadır düzenli olarak. Sizde her gün aramamotoru.com sitesine girerek içerikleri takip edebilirsiniz.

 

en iyi seo ajansları listesini burada sonlandırıyorum. Aklınızda takılan soru olursa yorum kısmından yazabilirsiniz. İçerik işinize yaradıysa sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak destek olabilirsiniz.

Not: Listedeki hiç bir sitenin benim ile bir ilgisi yoktur. Ne bi hizmet almışlığım vardır, nede farklı bir şey. Sadece sizlere bu tarz bir içerik sunmak için ve. Sektördeki seo sitelerini daha iyi tanımanız için içeriği yazdım.

Ercan Kızılkoca

Merhabalar,Ben Ercan Kızılkoca. Genel blog web sitem içerisinde sizler için faydalı içerikler paylaşıp. Sizlere bildiğim konular hakkında bilgiler aktarmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu