WebmasterWordpressWordpress Eklentileri / Plugins

+6 En İyi WordPress Bağış Eklentileri

En iyi WordPress bağış eklentileri mi arıyorsunuz? İşte bu içerik tam da size göre.

Kendi blogunuzda bağış toplamak, kar amacı gütmeyen kuruluşlara, yardım kuruluşlarına, yardım fonlarına ve. Özel sebeplere fon sağlamak için çok etkili bir yoldur.

Bu makalede, PayPal (Ülkemizde her ne kadar kullanılmasada), Stripe, WooCommerce, diğer kredi kartı ile kendinize bağış alabileceksiniz. Karşılık beklemeden yaptığınız işler sonucunda sadece kahve parası olarak alacağınız bağışlar için en iyi bağış eklentilerini derledim.

En İyi WordPress Bağış Eklentisi Nasıl Seçilir

Piyasada onlarca hatta yüzlerce wordpress bağış eklentisi bulunmaktadır. Sorun şu ki, hepsinin kullanımı kolay değil ve birçoğunun özelleştirme seçenekleri bile bulunmuyor.

Güvenilir, mobil ve masaüstü bilgisayarlarda çalışan, tercih ettiğiniz ödeme seçeneğinizi destekleyen. Bağış makbuzlarını gönderen ve bağış yapan kişilerin sürekli bağış yapmalarına izin veren. Ve web sitenizde iyi görünecek şekilde özelleştirilebilen bir bağış eklentisine ihtiyacınız var.

Hepsinden öte, en az ücreti talep (kesinti olarak) eden bir wordpress bağış eklentileri istiyorsunuz. İdeal olarak, ücretsiz ya da sabit bir yıllık ödeme yapılmalıdır, aksi takdirde tüm bağışlarınızda belirli bir yüzde ücret talep edilir.

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları için en iyi wordpress bağış eklentilerini karşılaştırmak için yukarıdaki kriterleri kullandık.

İşte en iyi WordPress bağış ve bağış toplama eklentileri için seçimim.

1. GiveWP

givewp wordpress bağış eklentisi

GiveWP, kâr amacı gütmeyen kuruluşlarıni, blog sitelerin ve daha bir çok kategorideki sitelerin bağış alımını kabul etmektedir. WordPress bağış eklentisi olarak en iyisi GiveWP diyebilirim.

GiveWP’yi öne çıkaran ve en iyi WordPress bağış eklenti listemizde en üst sırada yer almasını sağlayan özelliklerinden birisi. Fiyatlandırma modelleriyle birlikte tam özelliklerinden biridir.

GiveWP, tek seferlik bağışların yanı sıra düzenli bağış seçeneklerini kolayca ayarlamak için WordPress içinde özel bir bağış formu oluşturmayı kolaylaştırır.

Stripe, Authorize.net, PayPal, 2Checkout, Braintree, Mollie, Paytm, PayFast, Square, AmeriCloud, Paymill ve daha fazlasını içeren. Kredi kartı bağış ödemelerini kabul etmek için çok çeşitli ödeme ağ geçitleriyle entegre edilebilir.

GiveWP ayrıca, para birimi değiştirici seçenekleri, vergi indirimi, bağış makbuzları gibi özelliklerle kolayca ayarlamanıza olanak sağlar.

Tam özellikli raporlamaya sahip eksiksiz bir donör yönetim alanı ile birlikte gelir. Böylece tüm bağışlarınızı kolayca yönetebilirsiniz (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bağışlar).

GiveWP, tüm büyük e-posta pazarlama servisleriyle entegredir.

WooCommerce ile bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız. GiveWP ödeme ekranına bir bağış daha ekleyebilmenizi sağlar ve gelişmiş e-ticaret izlemesiyle kesintisiz Google Analytics entegrasyonuna sahiptir.

GiveWP’s ücretsiz bir WordPress bağış eklentisi sunuyor. Fakat tüm güçlü eklentileri ve özellikleri açmak için yıllık ücretli planlarına geçmeniz gerekecek. Temel ücretli plan 1 yıl 240 $’dan başlıyor. Ancak tüm eklentilerini almak için Plus planına (360 $ / yıl) ihtiyacınız olabilir. Tabi bütçe durumunuza bakarak satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ben para vermem kısıtlı şekilde kullanırım derseniz. Buradaki linkten ücretsiz olarak indirebilir ve kısıtlı olarak kullanabilirsiniz.

2. WPForms

wpforms wordpress bağış eklentisi

WPForms denilince hatta logosunu bile gördüğümüzde iletişim formu için kullandığımız eklenti olarak aklımıza gelebilir. Ama azda yanılıyorsunuz, çünkü wpforms eklentisi ile bağışta alabiliyorsunuz.

WPForms size bağış kısmında sundukları şöyledir. Hem PayPal hem de Stripe ile entegre olur, böylece doğrudan web sitenizde kredi kartıyla bağış toplayabilirsiniz.

WPForms daha kapsamlı bir form oluşturucusu olduğu için. İletişim formu, anket formları , anketler , e-posta bültenine kayıt formu, gönüllü kayıt formu gibi sistemleride ekleyebilirsiniz.

WPForms, tüm önemli e-posta pazarlama hizmetleri ve Constant Contact , SendinBlue AWeber MailChimp ve. Diğer yüzlerce CRM platformu ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir .

WPForms ücretsiz eklentisi 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor, ancak çevrimiçi bağış kabul etmek için ödeme eklerine ihtiyacınız olacak. Yani bağış sistemini kullanmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara , özel fiyatlarının % 75’i kadar olan sadece 99 $ / yıl karşılığında indirimli bir lisans sunuyorlar .

Bu size bağış formlarını ve yukarıda bahsettiğimiz diğer form türlerini oluşturmanızı sağlayan tüm Pro özelliklerini verir. 150’den fazla form şablonunun tam listesini buradan görebilirsiniz .

3. WP Crowdfunding

WP Crowdfunding wordpress bağış eklentisi

WP Crowdfunding eklentisi, GoFundMe veya KickStarter gibi bir bağış toplama sitesi oluşturmanıza yardımcı olan güçlü bir WordPress bağış toplama eklentisidir.

WooCommerce ile ödeme yöntemlerinizi seçebilirsiniz. Bunlardan bazıları, Stripe, PayPal, Authorize.net ve tüm WooCommerce ağ geçitleri ile bütünleşir. WP Crowdfunding Yerel cüzdan sistemi, her kampanya için taahhütleri izlemenize ve fonları bireysel paydaşlara göre dağıtmanıza olanak tanır.

GoFundMe gibi toplu bir kitle fonlaması sitesi oluşturmak istiyorsanız. Diğer yardım kuruluşlarının bağış toplamasına yardımcı olmak için bir komisyon ücreti alma seçeneğiniz de vardır.

Temel eklenti ücretsizdir (ücretsiz eklentiye buradan ulaşabilirsiniz), ancak 149 $ / yıl’dan başlayan tüm özelliklerin kilidini açmak için ücretli plana geçmeniz gerekir.

4.Charitable

charitable wordpress bağış eklentisi

Charitable, sınırsız bağış toplama kampanyaları oluşturmanıza ve amacınıza yönelik hedefler belirlemenize izin veren kolay bir WordPress bağış eklentisidir.

Sabit bir bağış tutarı seçebilir, özel bir miktar ekleyebilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Bağış formunu sayfalarınıza, yayınlarınız, kenar çubukları ve popup açılan pencerelere gömebilirsiniz.

Temel eklenti ücretsiz olsa da (ücretsiz eklentiye gitmek için buraya tıklayın) , Stripe, Authorize.net vb. Gibi ödeme ağ geçitlerini açmak ve ayrıca bültene kaydolma formlarını açmak için ücretli planlarına (99 $ / yıl) geçmek zorundasınız.

Tekrarlayan bağışlar, kitle fonlaması, eşler arası bağış toplama, bağış ücreti indirimi ve. Diğer güçlü özellikler istiyorsanız, 249 $ / yıl tutarında olan Pro planlarına ihtiyacınız olacaktır.

5.Seamless Donations

Seamless Donations WordPress Bağış Eklentisi

Seamless Donations, WordPress için ücretsiz bir bağış eklentisidir (indirmek için burayaburayatıklayın). WordPress panosundaki bağışları toplamak ve yönetmek için tam kontrol sağlar.

Kesintisiz Bağış PayPal ile çalışır, böylece kullanıcılar PayPal hesaplarını veya kredi kartlarını kullanarak bağış yapabilirler.

Bir defalık bağışları veya tekrarlayan bağış ödemelerini kabul edebilirsiniz. Kullanıcıların, fonlarının tahsis edilmesini istedikleri kampanyayı seçmelerine izin verebilirsiniz.

Diğer eklentilerin aksine, Seamless eklentisi. Bağışları, özel teşekkür sayfalarını ve özel bağış düzeylerini atlamanıza olanak sağlayan seviye yöneticisi verme gibi özellikleride sunmaktadır.

 

6.Donorbox

Donorbox WordPress Bağış Eklentisi

Donorbox, hem WordPress hem de bağımsız web sitelerinde çalışan güçlü bir bağış formu eklentisidir.

Aylık, yıllık ve haftalık tekrarlanan bağışların yanı sıra bir seferlik bağış yapmanızı sağlar. Hediye eşleştirme ve şirket bağışlarını kabul etme seçeneğiniz vardır.

Donorbox, kredi kartıyla yapılan ödemelerin yanı sıra. Apple Pay, Google Pay, Tek Dokunuşla PayPal Express ve ABD ve Avrupa merkezli bağışçılar için. ACH banka ödemeleri gibi popüler ödeme platformlarını da kabul etmenize olanak tanır.

Ayrıca hedef ölçer, bağış açılır pencereleri, çoklu para birimi desteği, bağış duvarı, bağış profili, eksiksiz bağış yönetimi. Ve yıl sonu vergi makbuzu çok daha fazlası gibi birçok güçlü özelliğe sahiptir.

Donorbox’ı listemizin sonunda listelememin nedeni, fiyatlarının kar amacı gütmeyen kuruluşlara uygun olmamasıdır.

Ayda 1.000 $ ‘a kadar ücretsiz bağış toplamanıza izin verirken, diğer tüm tutarlar için% 1.5 platform ücreti ödemeniz gerekir. Bu platform işlem ücreti, Stripe, PayPal ve diğer bankalar tarafından eklenen ödeme işlem ücretlerine ek olarak verilir.

Bağışçılarınızın ücretleri karşılamasını sağlama seçeneğini sunmaktadır. Ancak bağış parasının asıl amaca yönelik olduğu yerde, listenin 1. sırasındaki GiveWP gibi bir platform kullanmanın daha iyi olduğuna inanıyoruz.

Donorbox ayrıca çeşitli e-posta pazarlaması ve CRM entegrasyonları için ayrı aylık ücretler talep eder.

Donorbox, Crowdrise, Donately, vb. SaaS bağış platformlarından en uygun fiyatlısıdır.

Ödeme altyapınızın güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü hepsi ekipleri tarafından yönetiliyor.

 

Listeyi sonlandırmış bulunmaktayım. Eklentiler hakkında problem yaşarsanız ve başka bir sorun yaşarsanız, yorum kısmından yorumunuzu iletebilirsiniz.

Umarım +6 En İyi WordPress Bağış Eklentileri başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, makalemi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Ercan Kızılkoca

Merhabalar,Ben Ercan Kızılkoca. Genel blog web sitem içerisinde sizler için faydalı içerikler paylaşıp. Sizlere bildiğim konular hakkında bilgiler aktarmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu